Közérdekű bejelentés – angoltanároknak !

Angoltanári állás
Angoltanári és angolfordítói állások

Nagyon-nagyon szépen köszönöm a sok megkeresést!

Sajnos nem minden levélre van időm válaszolni a saját óráim mellett, ezért egy FAQ-t írtam Neked.

1. Tényleg ingyenesen hirdethetem magam az oldalon? (No strings attached?)

Igen, sem most, sem a későbbiekben nem kell a tanároknak fizetniük a hirdetésekért.   Nem élek vissza sem az adataiddal, sem a fényképeddel, ha azt is kiteszed. Megkérdezheted az itt hirdetőket, hogy van-e bármilyen negatív tapasztalatuk.  DE! A te érdekedben, egy összeszedett, profi hirdetést tegyél fel, mert nem tudom kikozmetikázni.

2. Mit tartalmazzon a hirdetésem?

  • szerepeljen benne a pontos elérhetőséged
  • írd meg a pontos repertoárodat (vállalsz-e felsőfok előkészítést, milyen nyelvvizsgákra tudsz felkészíteni stb.)
  • írd le, hogy mi az ERŐSSÉGED (mindenkinek van, pl. gyerekek tanításában szerzett tapasztalat, külkereskedelmi – szakmai angol stb.)
  • a legjobb, ha írsz egy posztot – ezeket mindig kiteszem – és a végére odaírjuk a neved és rálinkelek a hirdetésedre, ezáltal lehetősége van a böngésző tanulóknak arra, hogy megismerjék a stílusod, van aki kifejezetten “vicces, fiatalos” tanárt keres, de van aki “türelmes, konzervatív, aprólékos” tanárt szeretne. Ahogy írsz, abból kiderül, hogyan beszélsz, hogyan gondolkodsz.
  • olvasd át kétszer is és javítsd ki a helyesírási hibákat – tudom magam is hajlamos vagyok sebbel-lobbal írni és kihagyni ezt a lépést, de egy nyelvtanári hirdetésben ez NAGYON fontos

3. Hányan látják a hirdetésem?

Idemásolom a napi látogatóink számának alakulását.

Naponta kb. 80-150 ember látogatja az oldalt.

Ha jó a hirdetésed, akkor biztos, hogy legalább érdeklődők lesznek, a többi rajtad múlik…. 🙂 (Off: csak történeti adalékként elmondom, hogy régen, az én időmben, csak az Express és a Pesti Est volt mint megfizethető hirdetési alternatíva. Akkoriban kb. 2-3 érdeklődő tanuló volt hetente az elég borsos áron feladott hirdetésemre. 🙂

4. A fórumot melyik nyelviskola üzemelteti? (link)

A fórum teljesen független, senki sem üzemelteti vagy pénzeli. Nyelvtanároknak szól és nyelvtanárok kommentelnek benne.

Miért válaszd a TOEFL nyelvvizsgát? Vagy ne…

(Egyáltalán mi ez? TOEFL = Test of English as a Foreign Language)TOEFL nyelvvizsga

Ez a poszt, folytatása a Nagy Nyelvvizsga Összehasonlítónak.

Hamarosan írunk a Cambridge részleteiről, a TOEFL feladatainak magyarázatáról és a nyelvvizsga járulékok pontos összegéről, a közhivatalnoki bértáblában.

Frissítés: TOEFL nyelvvizsga időpontok, ezen az oldalon tudsz jelentkezni és letölteni a vizsga helyeket. https://www.ets.org/toefl/  Sajnos a fránya koronavírus helyzet miatt, a legtöbb tesztközpont bezárta kapuit. Jó hír azonban, hogy lehetőség van otthoni (igen!) otthoni tesztelésre. https://www.ets.org/s/cv/toefl/europe-middle-east-africa/  Mi magyarok ide tartozunk. Hm … Érdekes, Európa és Közép-Kelet-Afrika összevont csoportban. Szerencsére összeesküvés elméletekkel nem foglalkozunk az oldalon, pusztán az angol nyelvvizsgák száraz adataival.

 

Test Dates Mail-in Registration Deadline Online Registration Deadline
12 Oct 2019 26 Aug 2019 13 Sep 2019
9 Nov 2019 23 Sep 2019 11 Oct 2019
8 Feb 2020 23 Dec 2019 10 Jan 2020
4 Apr 2020 17 Feb 2020 6 Mar 2020

A teszt a négy nyelvi készséget, (beszéd, beszédértés, írás, olvasott szövegértés) vizsgálja. 200 dollár a vizsgadíj, nemzetközileg elismert teszt. Íme néhány szempont, amiért abszolút ez a legjobb, ha komolyan veszed az angolt és külföldön akarsz tanulni vagy dolgozni:

.

.

.

  1. Ha bármilyen külföldi, angol nyelvterületen lévő egyetemre jelentkezel – a TOEFL nyelvvizsga nyom a legtöbbet a latban.

Ennek több oka van. Egyrészt maga a vizsgaanyag – a tesztkérdések – adott mennyiségű lexikális tudást feltételeznek, ami egy egyetemi hallgatótól elvárható. Ennek okán, ha jó eredményt érsz el a TOEFL nyelvvizsga során, a teszteredményedből látható az egyetemi felvételiztető tanárok számára, hogy nem fogsz csalódást okozni a tanulmányi karon. Sem kommunikációs, sem lexikális tudás terén.

A 130 (!) országban, 7.3000 egyetemen és egyéb tanulmányi intézményben a TOEFL az etalon, ehhez mérik az angolt, mint második nyelvet beszélők angoltudását. Ez a legszélesebb körben elfogadott és legnagyobb múltú nyelvvizsga. Az USA-ban, Angliában és Ausztráliában egyaránt elfogadott ez a nyelvvizsga.

2. A TOEFL nyelvvizsga bírálja el a legobjektívebben a beszédkészséged.

A TOEFL egyedülálló módszerrel osztályozza a beszédkészséged. Magnóra mondod a feladatokat, pl. átfogalmazandó az adott szöveget. Beadod elbírálásra és nem kell szemtől – szembe ülnöd egy esetlegesen elfogult vizsgáztatóval, aki korodra/nemedre/öltözetedre vagy ki tudja még mire előítélettel tekint. Gondolj bele, akkor sem jársz feltétlen jól, ha a te oldaladra elfogult, mert olyan szép őzike szemekkel nézel rá. Hiszen a TOEFL-t azért írod, hogy te magad is képbe kerülj valamennyire a saját angoltudásoddal.

Miután magnóra mondtad a feladatot, az adott tesztlépést 3-6 vizsgáztató hallgatja végig és osztályozza le. Így valóban objektív az egész, nem “pofára megy”. A TOEFL nyelvvizsga adminisztrációs rendszere a legjobb, legkényelmesebb, szó szerint az egész világon elérhető sőt online nyelvoktató programok is letölthetők a felkészüléshez.

3. Ha bevándorlási pontokat gyűjtesz Kanadába, Ausztráliába, Új-Zélandra akkor a TOEFL nyelvvizsga hiteles és problémamentes bizonyítványt ad neked.

A vizsgán nem tudsz megbukni, pontszámot kapsz. Két évre garantálja  a vizsgabizottság a tudásod. Eddig vagy szavatolva. 🙂

Angol nyelvvizsga típusok részletesen – összehasonlítva

Angol nyelvvizsga típusok itthon (és külföldön)

Olvasd végig három része van:

  1. Angol nyelvvizsga típusok – vizsgadíj szerint
  2. Angol nyelvvizsga típusok – nehézség szerint
  3. Angol nyelvvizsga típusok – részletes összehasonlítása

TOEFL nyelvvizsga

Angol nyelvvizsgatípusok összehasonlítása ár szerint:

Gyakorlatilag két árkategóriával lehet számolni.

Az egyik 20.000 Ft környékén van a másik pedig 40.000 Ft körül.

Kis eltérés lehet a külföldi vizsgákkal kapcsolatban, a valutaváltás miatt. (A TOEFL-t az USD árfolyama módosíthatja, míg a Cambridge nyelvvizsgák minden szintje más-más áron van.)

Nézzük a kétnyelvű vizsgákat (angol – magyar nyelvvizsga) csak számszakilag mérlegelve.

Money talks, hogy rendkívül eredeti legyek! Íme az összegek, 2010. februárjában aktuális árakon számítva.

BME-s nyelvvizsga (középfok “C”)                              20.900,-Ft

Rigó utcai nyelvvizsga (középfok “C”)                          21.300,-Ft

ECL nyelvvizsga (középfok “C”)                                 22.000,-Ft

EURO nyelvvizsga (középfok “C”)                              22.900,-Ft

A második árkategória, a fentiek duplája.

(Bizonyos szempontból nem drágább, hiszen a TOEFL esetében nincs külön közép- és felsőfokú árkategória, csak pontszám. De erről még lesz szó később.)

Cambridge nyelvizsga ESOL (FCE kb. Rigó közép ) –    39.000,-Ft

Trinity –                                                        40.000,-Ft

TOEFL (grand favorit angol nyelvvizsga 200 $)   –    40.000,-Ft

Ezek a az angol nyelvvizsga típusok a legnépszerűbbek, de sok egyetem is nyújt nyelvvizsga lehetőséget. A nyak.hu oldalon erről bővebb infót találsz. Lehet, hogy nem tudsz eligazodni az angol nyelvvizsga típusok eme kavalkádjában és ha a tanárodhoz fordulsz – adott esetben elfogult lehet. Több okból. Ha valaki – magamról beszélek, más nyelvtanárról nem tételeznék föl ilyen trehányságot – már jól kiismert egy adott vizsgatípust, akkor ő azt fogja javasolni. Annak a tesztfeladatait ismeri és nem sül fel velük. Tudja a feladatok rutinját és óra előtt nem kell fél órát keccsölni amíg kisilabizálja szerencsétlen, hogy most akkor gerund vagy nem gerund. Ééééés nem kell beszerezni 20-30 ezer forint értékben új hanganyagokat, könyveket. Ezért gondolkozz a saját fejeddel. Megadok pár szempontot a következőkben és ki tudod választani, hogy NEKED melyik a legjobb angol nyelvvizsga.

És akkor most hagyjuk a dumát, jöjjön a lényeg. Milyen angol nyelvvizsga típus a legjobb a te számodra? Hosszú lesz, úgyhogy álljon itt egy kis vázlat, mire számíthatsz a későbbiekben.

Vannak olyan nyelviskolák, amelyek bizonyos nyelvvizsga típusokra specializálódnak. Több nyelvvizsga típusra specializálódott aakik visszajelzések szerint kitűnőek a piacon. Hatékony a tanítási módszerük és jó hangulatúak az órák.

TOEFL – az abszolút királyság HA Ausztráliában, Kanadában, USA-ban akarsz tanulni vagy dolgozni akkor EZT!

ESOL – Cambridge – Ha a UK-ben szeretnél élni vagy tanulni akkor EZT!

Rigó – ha itthon szeretnél boldogulni és CV-be vagy nyelvpótlék miatt kell akkor EZT (bár ma már nem csak erre adnak pótlékot, erről is lesz még szó itt.)

EURO NYELVVIZSGA ha “csak úgy” szeretnél egy papírt, hogy legyen, akkor ez a legkönnyebb

(folyt. köv. részeletes leírások a fenti négy nyelvvizsgáról, anyagokkal és egy-két ingyenes goodival.)