Ez egy teszt bejegyzés a Word 2003-ból

A Word 2003-ban már lehetősségünk van blogot írni is. Ezzel a bejegyzéssel a Blog post sablont teszteltem.

Kíváncsi vagyok, rendesen megjelenik-e majd minden a WordPress oldalon.

Ide már csak a teszt kedvéért írok valami. J


Mitől izgalmas egy Vasárnap?

Például attól, hogy ilyet lát az ember a Techline.hu-n… 🙂

Nem árulom el, délután úgyis kiderül… Szóval érdemes figyelni az oldalt!


Jedi-macskák

Bosszantó lehet, ha a macskáink fénykardokkal vívnak, miközben telefonálunk…

És akkor pillantás a kulisszák mögé (mert ugye technikai szempontból mégiscsak ez az érdekes)… Azt mondjuk kétlem, hogy a macskák ezt kicsit is élvezték volna, leszámítva talán az etetést… 🙂


Geo-Cosmos

Ha valaki esetleg anno lemaradt volna róla. Mos találtam meg a videót, véletlenül… 🙂

Egy hatalmas, digitális (OLED) földgömb, több mint 10 ezer OLED panelből. És az a minimum, hogy még interaktív is…


Anaglyph fotók LG Optimus 3D-vel

Egészen pontosan LG Optimus 3D-vel és Photoshoppal, mert ugyebár az LG mobilja alapból nem anaglyph képeket készít, hanem jps fájlokat, amelyben a bal és jobb szemnek szánt kép teljesen külön látható (3D Stereoscopic képek), s megtekintésükhöz megfelelő eszközre, például 3D tévére + szemüvegre vagy pont az Optimus 3D kijelzőjére van szükség.

Mármost gondolom ezekkel nem rendelkezik otthon mindenki (én is csak egy rövid teszt idejére birtokoltam), viszont a jól ismert kék/piros anaglyph szemüveget úton-útfélen megvásárolhatjuk pár száz forintért.

Szóval az alábbi képek az Optimus 3D-vel készültek, s a Photoshopban alakítottam át őket. Megtekintésükhöz nem kell semmi extra, csak a kék/piros szemüveg. A térhatás persze az Optimus képernyőjén lenne igazán élvezetes, ott a színek és a mélységérzet is hatásosabbak.

 


Kellemes délutáni látvány

No, ebben a bejegyzésben aztán semmi IT nem lesz. A MOM Parknál fogadott ez a látvány. Sajnos csak mobil volt nálam, és ez már kicsit korosodó jószág, így nem csinál csúcs felvételeket, de talán átjön valami a hangulatból. A valóságban azért ez letaglózóbb volt…


Érintőképernyő és ujjgesztusok… vazze…

No, ez most így a pénteki hőségben is ötletesnek tűnt… 🙂 Korrekt az ötlet, a kivitelezés, és amúgy a kérdéses telefon is remek. De most maga a videó a lényeg.



Mire van szükség a Lion telepítése előtt?

Gondoltam összedobok egy rövidke összefoglalót azoknak, akik frissítenének az OS X 10.7-es, avagy Lion változatára.

1. Az első kérdés, hogy a géped megfelel-e a követelményeknek. A Core 2 Duo, vagy újabb processzorral rendelkező gépeken a Lion elvileg gond nélkül fut majd. 2 GB RAM a minimum, de a 4 GB azért ma már ajánlott, s nem árt, ha legalább 8-10 GB szabad hely is van a merevlemezen.

2. Ha a gép ok, akkor az aktuális rendszerrel kell kicsit foglalkozni. A Lion a Mac App Store-ból lesz megvásárolható, ennek használatához pedig OS X 10.6 Snow Leopard szükséges. Ha ez nincs, akkor lehet szaladni érte a boltba. Az App Store-ból letöltött Liont telepítheted majd frissítésként, vagy ha USB-re, DVD-re kiírod bootolható változatban, akkor bármikor felrakhatod a gépre, akár teljesen “nulláról”. Azt csak tippelem, hogy a Lion által létrehozott visszaállító partícióról is menni fog a dolog, ha valamiért a frissítés “nem nyert” (előfordul ez, nem csak a Windows esetében, hanem az OS X-nél is…).
Szóval kell egy Snow Leopard, amit frissítened kell a 10.6.8-as állapotra, ebben a verzióban van ugyanis a Lion telepítésére előkészített App Store változat.

3. Ha a hardver és a rendszer előkészült, érdemes utána nézned, hogy az alkalmazásaid mennek-e majd a Lion alatt. A 10.7-es OS X-ben elég sok a változás kívül, belül, így biztosan lesz olyan natív OS X app, aminek gondjai lesznek. A többségből persze lesz Lion kompatibilis frissítés, jó esetben ingyen, rossz esetben új verzió formájában, pénzért. Számos programból már most elérhető Lion update.
A Rosettás (vagyis PPC-s) alkalmazásaidra keresztet vethetsz, a Rosettát ugyanis már nem támogatja a Lion.
A többi programodról viszont könnyen megtudhatod, hogy mit csinálnak a Lionon, ha ellátogatsz a RoaringApps oldalra.

4. Nem kötelező, de nem árt, ha felkészülsz a multitouch mozdulatok használatára alkalmas eszközzel is. MacBook/MacBook Pro/MacBook Air esetén ez le van tudva, s ha Magic Mouse van a birtokodban, akkor is megoldott a kérdés.

Ha egyik sincs, akkor érdemes vagy egy Magic Mouse-ban, vagy egy Magic TrackPadben gondolkozni, ugyanis a Lionban nagy hangsúlyt kaptak az ujjmozdulatok, számos kényelmi funkciót érhetsz el így.

5. Backup! Enélkül ne kezdj neki a frissítésnek se, ha pedig clean installra vágysz, akkor értelemszerűen úgyis lemented előtte a dolgaidat!
Én az iBackupot használom régóta, eddig nagyon bevált. Csak azt menti le, amit én akarok, de ez lehet rendszerbeállítástól, a levelezésen át, a dokumentumokig minden. Mentheted az alkalmazásaid beállításait is vele (amit nem támogat alapból, ahhoz sajna manuálisan kell szkriptet írni, de szinte minden fontos programhoz van plug-in).
Persze ott van a TimeMachine is, ami elvileg ezt a problémát is megoldja, teljes kényelemben.
A backup persze – ha lehet – külső merevlemezre készüljön, fő a biztonság alapon. Egész olcsó lehet már kapni ilyeneket, különféle kivitelben és méretben.

6. Ha minden stimmel, nincs más hátra, mint kiadni 30 dollárt a Lionra az App Store-ban… ha majd megjelent. Ez ugye pletykák alapján történhetett volna július 6-án, de abból nem lett semmi. A legtöbb oldalon a következő tipp július 14-e (akkor jelenhet meg elvileg az új MacBook Air is). Meglátjuk. Az legalább biztos, hogy júliusban gazdagodunk egy Lionnal, szóval lassanként érdemes előkészülni…



Extrém dolgok, cipősdobozból, iPadből és iPhone-ból

Az emberi leleményességnek nincs határa, s szerencsés az, akinek még kézügyessége – és türelme – is van az ötletei megvalósítására.
Emitt például két cipősdobozból készült érdekesség.
Az egyikben kedvenc élő koncertünket élhetjük újra teljes (öngyújtó nélkül, ha lehet), a másikban pedig házimozizhatunk… szó szerint.

A cipősdobozon kívül még egy iPad/iPhone és persze az elején már említett kézügyesség és türelem szükséges mindehhez.



Cunami egy autóból nézve

A Japan Probe oldalon találtam az alábbi videót a minap, csak aztán elfelejtettem megosztani. Pedig érdemes megnézni, nem mindennapi látvány (szerencsére).
A felvétel a Japán sújtó földrengéskor, majd a cunami megérkezésekor készült, egy autóból. A sofőr egy ideig fotózott is a kocsiból, de aztán elhagyta az úszó járművet. Jó is az, ha az embernek van lékeljelenléte az ilyen helyzetekben…



iMotion HD + iPhone 3GS 1. rész

Első próbálkozás az iMotion HD-vel egy iPhone 3GS mobilon. Nem tökéletes, hiszen az iPhone 3GS beépített kamerája nem éppen csúcsminőség, de azért egészen élvezhető.

Az iMotion HD egyébként nagyon egyszerűen használható, szépen beállíthatunk mindent (például azt, hogy milyen időközönként készüljön fotó), aztán a képek elkészítését az iPhone-ra bízhatjuk. Mondjuk azzal azért számolni kell, hogy pár óra alatt leeszi az aksit, márpedig egy timelapse videó elkészítéséhez azért kell némi idő. A mobil funkciókat persze érdemes erre az időszakra kikapcsolni. 🙂
No, akkor emitt az első videó, de lesz majd több is, csak még nézegetem, mit lehet kihozni a programból…



Videón a mágikus iOS 5!

A WWDC-n holnap bizonyára sokat megtudunk majd az iOS 5 újdonságairól (és arról is, hogy mely Apple eszközökre telepíthetjük), de addig is itt ez a gyöngyszem, amelyen láthatjuk, milyen fantasztikus dolgokra lesz majd képes az új rendszer egy iPaden… Vagy nem… 🙂



Budapesti programozókat keres a Lifehacker

Egészen pontosan a Gawker, a Gizmodo/Lifehacker/Kotaku stb. oldalak motorjának fejlesztéséhez. Hirdetés itt. Kifejezetten jó érzéssel tölt el, amikor ilyen lehetőségeket látok, ráadásul szépen beágyazva egy minőségi online magazin főoldalába (gondolom csak hazai IP címről látogatóknak, bár ezt nem próbáltam).
No, hirtelen ennyi.



Mindjárt itt a Pixelmator 2

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem a Photoshophoz vagyok szokva. De ha hirtelen váltanom kellene, akkor garantáltan a Pixelmator lenne az alternatíva, legalábbis Macen.
A program töredékébe kerül az Adobe szoftverének és persze nem is tud annyit, de azért ha az ember hajlandó plusz munkára, szinte mindent megoldhat benne. A 2-es verzió ráadásul nagyon ígéretesnek tűnik: lesz benne például Content-Aware Fill (tartalomfüggő kitöltés, ami a PS CS5-ben is megtalálható), új Healing Tool (erről videó is van, itt) s egy halom megújult eszköz, amelyeket ugyan eddig is megtaláltunk benne, de bővítették a lehetőségeiket.


Aki most vásárolja meg a Mac App Store-ban az aktuális Pixelmator verziót, az ingyen frissíthet majd a kettesre. A program 29 dolláros áron kapható, ami egy ilyen tudású képszerkesztőért elég jó ár.



Böngésszünk gond nélkül!

Szép lassan mindenki megfeledkezik majd arról, hogy valaha volt egy IE6 (a WordPress 3.2-es verziójának is többek között az IE6 kompatibilitás elhagyása az egyik újdonsága), amihez hosszú ideig próbáltak igazodni.

Az aktuális kérdés: Flash vagy HTML5? De ez majd még eldől. A kiforrott Flash-t azért nem olyan könnyű lenyomni a porondról, különösen egy olyan képlékeny valamivel, mint a HTML5. Nincs vele semmi baj, nagyon ígéretes, csak még közel sem érte el a végső formáját, ráadásul már most mindenki mást lát benne fontosnak, s másként értelmezi, így aztán a HTML5-öt támogató böngészőnkben is érhetnek egyelőre meglepetések egy HTML5-ös weblapon… Azért ez a Flash esetében ritkábban fordul elő (cserébe az meg hajlamos felzabálni az erőforrásokat).
De amúgy nem is erről akartam írni, csak mutatni egy oldalt gyorsan, amelyikről könnyen elérjük a modern böngészők aktuális verzióit. Itt azt is láthatjuk, hogy melyik éppen az aktuális – stabil – verzió belőlük. Ja, és az oldal nem más, mint a Browse Happy.



Steve Jobs és az első Apple Retail Store

Jó is az, amikor valaki ekkora átéléssel képes beszélni a saját termékeiről és “boltjáról”. De amúgy történeti áttekintésnek is nagyszerű ez a kis videó, nem csak Apple szempontból.



HTML5 slideshow teszt

Korábban azért hoztam létre – egy másik szerveren – a blog eredetijét, hogy kísérletezzek a WordPress lehetőségeivel. No, azon már túljutottam, azóta kreáltam néhány WordPress-alapú oldalt és nemes egyszerűséggel imádom. Már nem egyszerű blog-motor, sokkal több annál.
A wordpress.com-on persze nem lehet kísérletezni, arra viszont továbbra is használom a blogot, hogy kipróbáljak rajta dolgokat, amelyekről éppen írni készülök (már ha éppen engedélyezett a használata itt, mert valljuk be, kicsit korlátozott a mozgástér).
Ez például egy HTML5 alapú slideshow, amelyet pillanatok alatt raktam össze onlinea Slidemypics.com oldalon.
Cikk is lesz pár napon belül a dologról, a Techline.hu-n
Beilleszteni itt nem is tudtam a kódot, mert a WordPress.com nem hagyja, szóval marad a közvetlen link.




Ingyen letölthető dalok a Real World Records-tól

Néhány nagyon kellemes dalt töltöttem le az imént a Real World Records Facebook oldaláról.
A lehetőség elvileg csak hétfőig él, szóval érdemes sietni, ha valaki kedveli a “World” kategóriába sorolható zenéket. Az RWC ezen a téren amúgy is TOP-on van szerintem (én meg majdnem lekéstem a dologról, mert csak most láttam a Twitter bejegyzést… öregszem). 🙂



Új WordPress kliens iOS-re

20110519-083536.jpg

Ez most csak egy próba bejegyzés, hogy megnézzem, miként működik a Quick Photo opció az új WP kliensben az iPhone-on. Van már statisztika is benne.

De azért lassan majd visszatérek a bloghoz is, csak sűrű volt mostanság az élet…


Matek és óra oktatás gyerekeknek

Nem vállalom egyiket sem, de mutatok a dologhoz két hasznos programot.
Az egyik egy iPhone-os cucc, és szerintem amennyire egyszerű, annyira zseniális.
Tökéletes arra, hogy a gyerek megismerje az analóg és digitális órák használatát.

Lehet benne gyakorolni, de a kikérdezést is megoldja, minthogy van benne kvíz játék is. Ennél többet nem tud, de a célnak tökéletesen megfelel.

A másik program saját – mert ugye minden szentnek… -, de mentségemre szolgáljon, hogy már több családban is bevált, szóval merem ajánlani.
Elkészülni a jelenlegi munkamennyiség mellett egyelőre nem fog, marad béta verzió (hmmm… ezt mondom rá lassan két éve), de egy-két hibát leszámítva tökéletesen működik így is.

Gyakoroltathatjuk vele a szorzást, osztást, összeadást, kivonást, relációs jeleket egyaránt, s nem kell hozzá számtech ismeret sem, elég, ha az egérrel eltalálja a gyerkőc a dolgokat a képernyőn.

Windowson és Macen egyaránt használható. A kikérdezendő számok tartománya állítható, és negatív számokkal is kérhetünk példákat. Letöltés innen >>>